Василиос Спанулис и Йоанис Бурусис вкараха по 19 точки за победата на Гърция с 91:77 срещу Китай в последния мач на двата тима от Група “В” на олимпийския баскетболен турнир при мъжете. Антонис Фотис добави други 17 точки за елините.
Яо Минг, който не бе вкара кош до последните минути на втората част бе най-резултатен от домакините с 18 точки. Срещата оформи крайното разпределение на двойките за четвъртфиналите на турнира.
САЩ, който финишира като победител в Група “В”, ще играе с Австралия в сряда, а при успех на полуфинала ще се изправи срещу победителя от двойката Аржентина – Гърция.
В другия поток, победителят в Група “А” Литва играе с Китай, а световните шампиони от Испания срещат Хърватия. Победителите от двата мача се изправят един срещу друг на полуфинала./БЛИЦ