Номер 2 в света Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на олимпийския турнир по тенис в Пекин. Надал, който от идния понеделник ще оглави световната ранглиста, разби австралиеца Лейтън Хюит с 6:1, 6:2 за 91 минути. Шампионът от "Ролан Гарос" и "Уимбълдън", който дебютира на Олимпиада, направи 28 печеливши удара в мача. Той спечели пет последователни гейма след 1:1 в първия сет, а след това взе четири поред след 2:2 във втория. Хюит, бивш номер 1 в света, се представи разочароващо и допусна цели 34 непредизвикани грешки За място на четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу руснака Игор Андреев, който победи Микаел Льодра (Франция) с 6:4, 3:6, 6:1. Седмият в схемата Давид Налбандян (Аржентина) изхвърли олимпийския шампион от Атина*2004 Николас Масу (Чили) във втория кръг на надпреварата. Налбандян стигна до успеха със 7:6, 6:1 за 1:25 час.Аржентинецът пропиля аванс от 5:3 в първия сет, но не даде точка на съперника си в последвалия тайбрек. Във втората част той изцяло доминираше и само за 29 минути подпечата победата си. За място на четвъртфиналите Налбандян ще играе срещу Гаел Монфис (Франция), който се справи с румънеца Виктор Ханеску с 6:4, 7:6. Друг французин Пол-Анри Матийо пък отстрани четвъртия в схемата Николай Давиденко след 7:5, 6:3.