Русия победи олимпийския шампион Бразилия с 3:1 гейма (22:25, 26:24, 31:29, 25:19) в мач от група “B” на волейболния турнир. В първия гейм възпитаниците на Бернардо Резенде взеха победата с 25:22, но в следващите три гейма момчетата на Владимир Алекно бяха безмилостни, макар и да печелеха геймовете си много трудно. Във втория гейм руснаците биха с 26:24, а решителен се оказа третият. В него Бразилия имаше преднина от 3 до 5 точки, но в края Русия успя да стигне до обрат. След това отборът на Владимир Алекно се наложи без проблеми и в четвъртия, записвайки трета поредна победа в Пекин. Най-резултатен за Русия бе Максим Михайлов с 19 точки, а за Бразилия – Андре Насименто с впечатляващите 26 точки. В другия мач от групата Германия победи Египет с 3:0 (29:27, 25:21, 25:21). В мач от група “А” Итгалия победи Венецуела с 3:0 (25:21, 25:20, 25:21). По-късно в групата играят България срещу САЩ и Китай – Япония./БЛИЦ