Аржентина победи трудно Кот д`Ивоар с 2:1 в първия си мач в група “А” на футболния турнир на Олимпиадата в Пекин. По този начин възпитаниците на Серхио Батиста излязоха на първо място в групата, тъй като в другия двубой Сърбия и Австралия завършиха при равенство 1:1. Звездата на Барселона и Аржентина Лионел Меси бе точен за 1:0 в 41-ата минута. Въпреки че имаше доста проблеми около участието му на Олимпиадата, най-вече свързани с клубния му отбор Барселона, Меси показа страхотна форма и помогна за успеха на родината си. През второто полувреме котдивоарците изравниха. Точен в 52-ата минута бе Секу Сисе. Нападателят на холандския Рода завърза интригата, която бе почти до края на двубоя. Влезлият като резерва в състава на Аржентина Акоста донесе победата на “гаучосите”, след като бе точен за 2:1./БЛИЦ