Реал Мадрид постигна изключително ценна победа над Зенит като гост в Санкт Петербург в мач от група “Н” с 2:1. Головете паднаха през първото полувреме, като гостите излязоха напред в резултата още в 4-ата минута. Тогава Рафаел ван дер Ваарт центрира остро в наказателното поле на руснаците и Хубочан си вкара автогол. В 25-ата минута домакините все пак успяха да изравнят, след като Аршавин подаде и Дани направи 1:1. Само шест минути по-късно “белият балет” отново излезе напред в резултата чрез холандския нападател Рууд ван Нистелрой. До края на първото полувреме Игуаин можеше да реализира и трети гол, но останал сам срещу Малафеев не успя да го преодолее.

През втората част гостите отново имаха шанс за още голове, но Рууд ван Нистелрой пропусна на няколко пъти. В 77-ата минута Аршавин подаде на Зирянов, но той стреля в аут от десетина метра. В 81-ата минута домакините искаха дузпа, след като Денисов стреля по посока на вратата на Реал, топката попадна в Пепе, но съдията даде знак играта да продължи. В даденото от рефера продължение Дани имаше уникален шанс да изравни, но топката така и не попадна в целта./БЛИЦ

Зенит – Реал М     1:2
0:1 Хубочан (4-авт), 1:1 Дани (25), 1:2 Ван Нистелрой (31)

Зенит: Малафеев, Погребняк (73 – Теке), Аршавин, Ширл, Хубочан (73 – Домингес), Зириянов, Дани, Анюков, Денисов, Пюрингер, Тимошчук

Реал М: Касияс, Пепе, Серхио Рамос, Канаваро, Диара, Робен (82 – Дренте), Хайнце, Ван Нистелрой, Де ла Ред, Игуаин (88 – Савиола), Ван дер Ваарт (62 – Хави Гарсия)