Шампионът на Словакия Слован (Братислава) приключи участието си в Шампионската лига този сезон още във втория квалификационен кръг. Васил Божиков игра цял мач, а той и неговите съотборници загубиха от Йънг Бойс с 2:3 в Швейцария и напуснаха надпреварата. Първата среща бе без голове, а след успеха си в реванша швейцарците ще срещнат румънския шампион ЧФР Клуж в следващия кръг по пътя към групите на най-престижния европейски клубен турнир.

Тимът от Берн поведе с 3:0 след голове на Джордан Сибатчо (10), Улисес Гарсия (24) и Мичел Аебишер (49), а гостите пропуснаха дузпа в 21-ата минута, когато Рафаел Ратао сгреши от бялата точка. Играчите на Слован обаче намалиха изоставането си след автогол с 60-ата минута на Уилфрид Канга и попадение на Езикел Хенти (62), но това бе всичко, което постигнаха в тази среща. Така те отпадат от турнира, като отиват в третия квалификационен кръг на Лига Европа, където ще играят с Линкълн Ред Импс.