Атлетико (Мадрид) и Байерн завършиха при 1:1 в испанската столица в битка от група А на Шампионската лига.

С този резултат двата тима запазиха интригата около втория класиращ се тим за следващата фаза. Германците, които днес бяха без куп титуляри, са твърдо напред, а испанците ще спорят с австрийския Залцбург в директен двубой на 9 декември.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

"Дюшекчиите" започнаха много силно мача на "Уанда Метрополитано" и направиха два пропуска, дело на Кореа в 7-ата и Караско в 23-ата, преди да поведат в 26-ата минута с попадение на Жоао Феликс. До края Атлетико създаде още няколко опасности с контраатаки, но не вкара нов гол, а Байерн не застраши особено вратата на съперника, докато не стигна до дузпа пет минути преди края.

Томас Мюлер я превърна в гол и отърва баварците от първа загуба в последните 16 мача в турнира (15 победи).

В другата среща по-рано днес Залцбург победи Локомотив (Москва) с 3:1 като гост. В класирането води Байерн (13 точки), пред Атлетико (6 т.), Залцбург е трети (4 т.) и Локомотив (Москва) (3 т.).