Гръцкият първенец Олимпиакос и Лудогорец завършиха 1:1 в първия си мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Кирил Десподов (50) вкара красив гол от пряк свободен удар, но в края резервата Агуибу Камара (87) изравни. В добавеното време Десподов направи грандиозен пропуск, след като преодоля вратаря Цолакис и прати топката във външната страна на мрежата.

Домакините започнаха по-активно и първата добра възможност се откри пред тях. Кени Лала проби по лявото крило и центрира опасно. Първоначално защитата на Лудогорец изчисти, но Лала отново центрира и Ахмед Хасан заече топката с глава, пращайки я в ръцете на Кристиан Кахлина. В 10-ата минута Кирил Десподов изкочи от дълбочина и напредна сам срещу вратаря Цолакис, който спаси неговия удар с крак, а впоследствие бе маркирана засада. Две минути след това Текпетей проби по левия фланг, след което шутира и ударът бе блокиран от Олег Ребчук, а след това топката бе хваната от Костас Цолакис.

В 27-ата инута Бърнард Текпетей подаде към дузпата на Кирил Десподов, който шутира в тялото на Цолакис, но в крайна сметка бе отсъдена засада. Минута по-късно Рубен Семедо засече с глава центриране от корнер, но не намери целта. Пет минути след това Каули матира гръцката отбрана с извеждащ пас за Пиерос Сотириу, който остана сам срещу Цолакис, но в решителния миг вратарят на домакините изби в корнер. В 43-ата минута Рубен Семедо фаулира Сотириу на границата на наказателното поле и получи жълт картон, а Кирил Десподов изпълни прекия свободен удар и прати топката на сантиметри над вратата.

Малко след почивката Бърнард Текпетей бе фаулиран от Папе Сисе на границата на наказателното поле и този път в 50-ата минута Кирил Десподов прехвърли стената, вкарвайки за 0:1. Домакините се опитаха бързо да отвърнат на удара и в 57-ата минута имаха добра възможност да изравнят. Матийо Валбуена центрира от фаул в наказателното поле, където Ахмед Хасан отправи удар с глава, но Кристиян Кахлина спаси. Шест минути след това Текпетей шутира от далечна дистанция и Цоколакис изби в корнер с блестяща намеса.

В 65-ата минута Ахмед Хасан се отскубна от защитата на Лудогорец, но Вердон го застигна и спечели дуела рамо в рамо. Домакините имаха претенции за нарушение и протестираха бурно, след което треньорът Педро Мартинс получи официално предупреждение от съдията Боби Мадън. Две минути по-късно Кирил Десподов получи подаване по лявото крило и успя да намери Пиерос Сотириу в наказателното поле на домакините. Кипърецът си нагласи топката да шутира, но Ба се хвърли в краката му и успя да блокира удара. Олимпиакос натисна и в 87-ата минута резервата Агуибу Камара получи топката в наказателното поле, след което шутира през човек и изравни за 1:1.

В добавеното време Кирил Десподов се измъкна зад гърба на защитата, след което преодоля излезлия да го пресрещне Костас Цолакис, но затвори ъгъла си и прати топката във външната част на мрежата. До края Олимпиакос притисна "орлите", но до ново попадение не се стигна. Така двата тима ще решават всичко в реванша на "Хювефарма Арена" след седмица.

ОЛИМПИАКОС - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Кирил Десподов (50), 1:1 Агуибу Камара (87)
Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Стефан Баджи изведе Кирил Десподов отдясно, след което крилото продължи към включилия се Жордан Икоко, който опита да преодолее Папе Сисе, но защитникът на домакините изби в корнер, след който не се стигна до опасност пред вратата на Цолакис
3 - Кени Лала центрира отляво и Ахмед Хасан засече топката с глава, но я прати в ръцете на Кахлина
7 - Матийо Валбуена технично преодоля Жордан Икоко, след което центрира в наказателното поле, където Антон Недялков изби
10 - Кирил Десподов изкочи от дълбочина и напредна сам срещу вратаря Цолакис, който спаси неговия удар с крак, а впоследствие бе маркирана засада
12 - Бърнард Текпетей проби по левия фланг, след което смени посоката и нанесе изстрел, който първо бе блокиран от Олег Ребчук, а след това топката бе уловена от Костас Цолакис
15 - Лудогорец владее повече топката, но домакините са по-опасни в атака
27 - Бърнард Текпетей подаде към дузпата на Кирил Десподов, който шутира в тялото на Цолакис, но в крайна сметка бе отсъдена засада
28 - Рубен Семедо засече с глава центриране от корнер, но не намери целта
33 - Каули матира гръцката отбрана с извеждащ пас за Пиерос Сотириу, който остана сам срещу Цолакис, но в решителния миг бе блокиран чрез страхотните действия на вратаря
35 - Бърнард Текпетей отправи неточен удар
44  - Кирил Десподов шутира от пряк свободен удар на границата на наказателното поле и прати топката на сантиметри над напречната греда
45+2 - Десподов центрира от фаул, но Каули не успя да засече топката
45+3 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей бе фаулиран от Папе Сисе на границата на наказателното поле, а този път Кирил Десподов прехвърли стената и вкара за 0:1
57 - Матийо Валбуена центрира от фаул в наказателното поле, където Ахмед Хасан отправи удар с глава, но Кристиян Кахлина спаси
63 - Бърнард Текпетей шутира от далечна дистанция и Цоколакис изби в корнер с блестяща намеса
65 - Ахмед Хасан се отскубна от защитата на Лудогорец, но Вердон го застигна и спечели дуела рамо в рамо, а домакините имаха претенции за нарушение и протестираха бурно, след което треньорът Педро Мартинс получи официално предупреждение от съдията Боби Мадън
67 - Пиерос Сотириу получи топката от Десподов в наказателното поле на домакините и си я нагласи за шут, но Ба се хвърли в краката му и успя да блокира удара
79 - Кахлина се намеси със спокойствие при центриране на Андроутсос
87 - ГОООЛ за Олимпиакос! Резервата Агуибу Камара получи топката в наказателното поле и шутира през човек, изравнявайки за 1:1
90+1 - Кирил Десподов се измъкна зад гърба на защитата, след което преодоля излезлия да го пресрещне Костас Цолакис, но затвори ъгъла си и прати топката във външната част на мрежата
90+5 - Край на мача! Олимпиакос и Лудогорец завършиха 1:1 и ще решават всичко на реванша в Разград

Съставите
Олимпиакос (5-4-1): 88. Костас Цолакис - 24. Осейно Ба , 3. Рубен Семедо , 66. Папе Сисе (53 11. Юсеф Ел-Араби), 27. Кени Лала (61 14. Танасис Андроутсос), 45. Олег Ребчук - 4. Мохамед Камара, 18. Пиер Малонг (46 6. Ян М'Вила), 28. Матийо Валбуена (72 22. Агуибу Камара), 19. Йоргос Масурас - 9. Ахмед Хасан
Резерви: 1. Томаш Вацлик, 44. Илиас Карагирис, 6. Ян М'Вила, 11. Юсеф Ел-Араби, 14. Танасис Андроутсос, 15. Сократис Папастатопулос, 17. Мариус Врусай, 22. Агуибу Камара, 25. Светозар Маркович, 30. Апостолос Апостолопулос, 90. Василис Соурлис, 97. Лазар Ранджепович
Треньор: Педро Мартинс

Лудогорец (4-3-3): 71. Кристиян Кахлина - 22. Жордан Икоко, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков  - 8. Клод Гонзалвеш, 25. Стефан Баджи, 95. Каули Оливейра (72  7. Алекс Сантана) - 37. Бърнард Текпетей (82 4. Сисиньо), 11. Кирил Десподов , 19. Пиерос Сотириу (89 88. Вандерсон)
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон
Треньор: Валдас Дамбраускас

Пирея, стадион "Йоргос Караискакис"
Съдия: Боби Маден (Шотландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия