Лудогорец елиминира трудно словенския първенец Мура с 3:1 в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и ще се изправи срещу Олимпиакос в следващия етап от надпреварата. Мура отпада от този турнир, но продължава в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу литовския Жалгирис с Милен Гамаков. Първата среща бе завършила без голове, а в Разград Пирос Сотириу (4) рано даде аванс на домакините, но Томи Хорват (64) изравни. В края Елвис Ману (82) и Каули Оливейра (90) донесоха успеха за "орлите".

Българският шампион взе инициативата след първия съдийски сигнал и поведе с ранен гол още в 4-ата минута, когато Пиерос Сотириу получи топката от Жордан Икоко в наказателното поле и се разписа за 1:0 с мощен удар от средна дистанция. Две минути по-късно Бърнард Текпетей шутира от границата на наказателното поле и вратарят на гостите Матко Обрадович хвана топката. В 10-ата минута и Алекса Сантана пробва късмета си с далечен удар, който не намери очертанията на вратата. Едва седем минути след това гостите отправиха удар, но Клемен Щурм не бе точен.

В 25-ата минута Коус шутира от разстояние след лошо изчиствена топка, но Кахлина успя да избие в корнер. Секунди по-късно след балонно центриране топката кацна върху напречната греда на домакините. В 29-ата минута Клепач се озова в близост до Кахлина и стреля силно под ъгъл, но топката мина над вратата. Пет минути по-късно Алекс Сантана комбинира с Недялков и отново обстрелва вратата на Обрадович, който изби топката. Минута по-късно Бърнард Текпетей се озова сам срещу Обрадович, но след като поведе топката в пеналта, се строполи на земята и получи жълт картон за симулация. В края на полувремето "орлите" имаха шансове за втори гол, но не успяха да ги оползотворят. Каули Оливейра не успя да преодолее Обрадович, а Десподов центрира от последвалия корнер и Сотириу отклони топката с глава и я прати над вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Лудогорец натисна в търсене на втори гол и в 58-ата минута удар на Вандерсон бе блокиран, а топката излезе в корнер Секунди по-късно гостите имаха страхотна възможност да изравнят, но Кристиан Кахлина отрази удара на озовалия се сам срещу него Клепач. В 64-ата минута Коус получи отдясно и намери Томи Хорват който от близка дистанция изравни за 1:1.

"Орлите" се втурнаха в атака след гола и в 80-ата минута влезлият като резерва Елвис Ману пропусна голяма възможност. Каули запази топката в наказателното поле и пусна към Ману, който обаче не уцели добре топката и бранител изчисти малко пред голлинията. Две минути след това Каули комбинира с Десподов, който върна в наказателното поле. Там защитник на Мура овладя, но допусна Каули да му отнеме. Бразилецът пусна към Ману, който от няколко метра вкара за 2:1. Гостите тръгнаха напред и освободиха пространства за българския шампион. В 90-ата минута Вандерсон напредна с топката и с диагонален пас изведе Каули сам срещу Обрадович, а бразилецът прехвърли стража за крайното 3:1.

Така Лудогорец се класира за следващия кръг и ще мери сили с гръцкия шампион Олимпиакос.

ЛУДОГОРЕЦ - МУРА 3:1
1:0 Пиерос Сотириу (4), 1:1 Томи Хорват (64), 2:1 Елвис Ману (82), 3:1 Каули Оливейра (90)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу изведе "орлите" напред в резултата, разписвайки се за 1:0 с мощен удар от средна дистанция след пас на нахлулия отдясно в наказателното поле Жордан Икоко
6 - Бърнард Текпетей шутира от границата на наказателното поле и вратарят на гостите Матко Обрадович хвана топката
10 - Алекс Сантана отправи далечен удар, но топката излезе в аут
11 - Пластун действа авторитетно след центриране към Ципот и предотврати удар към вратата на домакините
17 - Клемен Щурм шутира неточно към вратата на Кристиан Кахлина
25 - ГРЕДА за Мура! Коус шутира от разстояние след лошо изчиствена топка, но Кахлина успя да избие в корнер, а секунди по-късно след балонно центриране топката кацна върху гредата
29 - Клепач се озова в близост до Кахлина и стреля силно под ъгъл, но топката мина над вратата
34 - Алекс Сантана комбинира с Недялков и отново обстрелва вратата на Обрадович, който изби топката
35 - Бърнард Текпетей се озова сам срещу Обрадович, но след като поведе топката в пеналта, се строполи на земята и получи жълт картон за симулация
44 - Каули опита удар от дистанция, но Обрадович спаси и изби в корнер
45 - Десподов центрира от корнер и Сотириу отправи удар с глава над вратата
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
51 - Лудоорец доминира, но не създава голови положения
58 - Влезлият като резерва Вандерсон опита силен удар, но бранител го блокира и топката излезе в корнер
59 - Кристиан Кахлина запази хладнокръвие и изби удар на озовалия се сам срещу него Клепач
64 - ГОООЛ за Мура! Коус получи отдясно и намери Томи Хорват който от близка дистанция изравни за 1:1
80 - Каули запази топката в наказателното поле и пусна към Ману, който обаче не уцели добре топката и бранител изчисти малко пред голлинията
82 - ГОООЛ за Лудогорец! Каули отне топката на защитник в наказателното поле на гостите и подаде към Елвис Ману, който от няколко метра вкара за 2:1
90 - ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон напредна с топката и с диагонален пас изведе Каули сам срещу Обрадович, а бразилецът прехвърли стража за 3:1
90+5 - Край на мача! Лудогорец срази Мура с 3:1 и се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще се изправи срещу гръцкия шампион Олимпиакос

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 22. Жордан Икоко, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (к), 95. Каули Оливейра  (90+2 64. Доминик Янков), 8. Клод Гонсалвеш, 7. Алекс Сантана (65 25. Стефан Баджи), 11. Кирил Десподов (90+2 13. Мавис Чибота), 37, Бърнард Текпетей (46 88. Вандерсон), 19. Пиерос Сотириу (77 10. Елвис Ману)
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5, Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон
Треньор: Валдас Дамбраускас

Мура: 69. Матко Обрадович, 21. Жан Карничник, 9. Матич Марушко, 30. Ян Горенц, 11. Жига Коус (84 24. Тио Ципот), 10. Нино Кутер, 8. Лука Бобичанец, 20. Томи Хорват , 23. Клемен Щурм (85 3. Клемен Пучко), 47. Михаел Клепач (85 17. Амадей Мароша), 2. Кай Ципот (58 77. Станиша Мандич)
Резерви: 13. Лар Ерявец, 90. Марко Залокар, 3. Клемен Пучко, 6. Давид Дурак, 7. Ален Козар, 13. Марин Карамарко, 17. Амадей Мароша, 18. Марко Бъркич, 24. Тио Ципот, 25. Драган Ловрич, 77. Станиша Мандич, 97. Андрия Филипович
Треньор: Анте Шимунджа

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Марко Ди Бело (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия