Байерн разби у дома Челси с 4:1 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 7:1 се класира за 1/4-финалната фаза. В първия мач баварците бяха спечелили с 3:0 в Лондон преди прекъсването на футбола заради пандемията от коронавирус. В спор за място на 1/2-финалите германският първенец ще срещне Барселона само в един мач в португалската столица Лисабон. Каталунците елиминираха по същото време Наполи след 3:1 в реванша на „Камп Ноу“ и общ резултат 4:1.

Още 8-ата минута Левандовски изскочи зад защитата на гостите и вратарят Кабайеро го фаулира. В първия момент бе отсъдена засада, но след разглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка, а Левандовски (10-дузпа) реализира за 1:0.

Баварците продължиха да доминират Иван Перишич (24) удвои аванса си след асистенция на Левандовски, но ключова роля в атаката имаше и Томас Мюлер, който отне топката в средата на терена. Две минути по-късно Челси вкара гол след удар на Хъдсън-Одой от границата на наказателното поле. След разглеждане с ВАР се оказа, че е имало засада и попадението не бе зачетено.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко преди края на първата част лондончани все пак върнаха един гол. Емерсон центрира по земе, вратарят Мануел Нойер не се намеси добре и подари топката на Тами Ейбрахам, който отблизо се разписа за 2:1.

Мейсън Маунт изскочи зад защитата на домакините малко след почивката но от малък ъгъл не успя да преодолее Мануел Нойер. В 66-ата минута Левандовски пробва интересен удар от воле, но след рикошет топката излезе в аут.

Появилият се като резерва Корентен Толисо (76) пък затвърди превъзходството на германския шампион и след подаване на Левандовски (84), който сам оформи крайния резултат 4:1 с втория си гол в мача.

БАЙЕРН – ЧЕЛСИ 4:1
1:0 Роберт Левандовски (10-дузпа), 2:0 Иван Перишич (24), 2:1 Тами Ейбрахам (44), 3:1 Корентен Толисо (76), 4:1 Роберт Левандовски (84)

Съставите
Байерн: 1. Мануел Нойер, 17. Жером Боатенг (63 4. Зюле), 27. Давид Алаба, 32. Йошуа Кимих (71 2. Одриосола), 14. Иван Перишич   (64 10. Коутиньо), 6. Тиаго Алкантара (70 24. Толисо), 18. Леон Горетцка, 22. Серж Гнабри (818. Хави Мартинес), 19. Алфонсо Дейвис, 25. Томас Мюлер, 9. Роберт Левандовски
Резерви: 43. Арей-Мби, 26. Улрайх, 21. Ернандес, 10. Коутиньо, 39. Хофман, 11. Кюзанс, 24. Толисо, 4. Зюле, 2. Одриосола, 8. Хави Мартинес, 42 Мусиала, 40. Тилман
Треньор: Ханзи Флик

Челси: 13. Вили Кабайеро , 15. Курт Зума, 33. Емерсон , 4. Андреас Кристенсен, 24. Рийс Джеймс, 8. Рос Баркли, 17. Матео Ковачич, 7 Н‘Голо Канте, 19. Мейсън Маунт, 9. Тами Ейбрахам   (81 18. Оливие Жиру), 20. Калъм Хъдсън-Одой
Резерви: 18. Жиру, 66. Симеу, 29. Томори, 23. Батшуай, 1. Кепа, 61. Лаурънс, 2. Рюдигер, 64. Бейт, 63. Маатсен, 31. Къминг, 57. Броя
Треньор: Франк Лампард

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна