Манчестър Сити продължава впечатляващата си серия, постигайки 19-та поредна победа във всички турнири. "Гражданите" се наложиха с 2:0 срещу Борусия (Мьонхенгладбах) при гостуването на стадион "Ференц Пушкаш" в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига. Заради COVID мерките срещата се игра в Будапеща.

Toчни за тима на Хосеп Гуардиола бяха Бернардо Силва в 29-ата минута, а в 65-ата той асистира на Габриел Жезус за 2:0.

Футболистите на Борусия (Мьонхенгладбах) не успяха да затруднят Едерсон, който скучаеше на вратата на Сити. Немският тим трудно може да се надява на нещо повече в реванша, предвид показаното тази вечер. Класата на "гражданите" пролича, като те пропуснаха да запишат по-изразителна победа.

Играчите на Сити наложиха контрол още в началните минути. Първата ситуация пред вратата на Борусия се откри пред Фил Фолдън, който стреля, но Ян Зомер се намеси добре и спаси.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко по-късно гостите от Манчестър създадоха нова опасност. Рахийм Стърлинг бе изведен по диагонала сам срещу вратаря на немския отбор, но в последния момент топката му бе избита от защитник.

В 27-ата минута футболистите на Гуардиола претендираха за дузпа след падане на Стърлинг в наказателното поле, но съдията Артур Диаш прецени, че няма основания да посочи бялата точка. Две минути след това "гражданите" откриха резултата. Жоао Кансело центрира в наказателното поле, където Бернардо Силва с глава прати топката във вратата на Ян Зомер - 0:1.

Малко преди почивката Жоао Кансело пропусна да удвои. В началото на второто полувреме Габриел Жезус бе изведен отлично в наказателното поле на Борусия, опита да стреля, но съперник се намеси с чист шпагат и изби. В 63-ата минута Аласан Плеа опита да вкара с пета, засичайки центрираната топка, която обаче прелетя на сантиметри покрай дясната греда на вратата, пазена от Едерсон. Секунди след това Плеа бе заменен, а в 65-ата минута Сити стигна до второ попадение. Жоао Кансело центрира, Бернардо Силва свали топката с глава към Габриел Жезус, който изпревари съперник и наказа Ян Зомер - 0:2.

До края резервата Риад Марез пропусна да се разпише за тима на Гуардиола. В ответната атака грачите на Борусия имаха претенции за дузпа. Йонас Хофман нахлу в наказателното поле на Сити и бе повален от Жоао Кансело. Съдията Артур Диаш обаче остана безмълвен. Секунди преди края Ханес Волф се озова сам срещу Едерсон, но не успя да го преодолее и "гражданите" спечелиха с 2:0. Реваншът в Манчестър е на 16 март.

БОРУСИЯ (Мьонхенгладбах) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2
0:1 Бернардо Силва (29), 0:2 Габриел Жезус (65)

БOРУСИЯ (Мьонхенгладбах): Ян Зомер, Нико Елведи, Денис Закария, Матиас Гинтер, Щефан Лайнер (63  Валентино Лазаро), Флориан Нойхаус, Кристоф Крамер, Йонас Хофман (87  Ханес Волф), Бенсебаини, Аласан Плеа (63  Маркус Тюрам), Ларс Щиндъл (74  Бреел Емболо)
Tреньор: Марко Розе

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Кайл Уокър, Рубен Диаш, Аймерик Лапорт, Жоао Кансело, Родри, Илкай Гюндоган, Бернардо Силва , Рахийм Стърлинг (69  Рияд Марез), Фил Фодън (80  Серхио Агуеро), Габриел Жезус  (80  Феран Торес)
Треньор: Хосеп Гуардиола

Будапеща, стадион "Пушкаш Арена"
Съдия: Артур Соареш Диаш

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация