Лудогорец загуби с 2:4 от Динамо (Загреб) в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Така с общ резултат 3:6 "орлите" отпаднаха от турнира, но продължават в Лига Европа. В плейофа за място в групите на втория по сила турнир на Стария континент Лудогорец ще се изправи срещу Жалгирис, който беше елиминиран от Бодьо/Глимт. Норвежците пък ще бъдат съперник на Динамо (Загреб) в битката за групите в Шампионската лига.

Реваншът на стадион "Максимир" в Загреб беше белязан от цели три червени картона за "орлите", които могат да се чувстват ощетени от френския съдия Беноа Бастиен, който даде две дузпи за домакините. Доминик Янков трябваше да напусне терена още в 17-ата минута след втори жълт. След това Бастиен изгони пресилено за втори жълт и Рик Джонатан - в 72-ата минута, а в 86-ата и резервата Жан Карничник. В същото време френският арбитър пожали Садех Мохарами, който удари в лицето Рик Джонатан, но не беше отстранен от терена.

Припомняме, че Лудогорец загуби от хърватския гранд първата среща в Разград с 1:2. Треньорът Анте Шимунджа избра да започне на "Максимир" в състав на вратата Симон Слуга и пред него в защита Антон Недялков, Игор Пластун, Оливие Вердон и Сисиньо. В халфовата линия стартираха Шоу, Якуб Пьотровски и Доминик Янков. В предни позиции бяха Кирил Десподов, Рик Джонатан и Игор Тиаго на върха на атаката.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Голмайсторът на "орлите" от първия мач Бърнард Текпетей беше извън сметките на Шимунджа за реванша заради наказание. Липсваше и Пиерос Сотириу, който преди дни беше продаден на Санфрече Хирошима (Япония). Каули Оливейра и Клод Гонсалвеш пък лекуват контузии.

Припомняме, че до момента Лудогорец елиминира последователно Сутиеска и Шамрок Роувърс, докато Динамо (Загреб) отстрани единствено Шкупи.

Още в четвъртата минута на реванша Ариан Адеми стреля силно, а Симон Слуга се намеси отлично и спаси. Натискът на домакините даде резултат в 13-ата минута, когато Йосип Дърмич вкара гол с глава след центриране на Стефан Ристовски - 1:0.

В 17-ата Доминик Янков отправи мощен изстрел, който беше отбит от Доминик Ливакович. След това българският национал опита отново да стигне до топката, но фаулира Адеми, което доведе до втори жълт и червен картон. Така "орлите" останаха с 10 човека на терена.

В 26-ата минута съдията Беноа Бастиен отсъди дузпа за нарушение на Антон Недялков срещу Дарио Шпикич. Мислав Оршич хладнокръвно реализира от бялата точка за 2:0. В 43-ата минута хърватите нанесоха нов удар. Мислав Оршич преодоля Пьотровски и Вердон, след което стреля към далечния ъгъл, топката се отклони в страничната греда и се оплете в мрежата на Слуга за 3:0.

В добавеното време на първата част Кирил Десподов прониза Ливакович с мощен изстрел и намали резултата - 3:1.

Втората част започна отлично за българския ти. В 48-ата минута Бастиен отсъди дузпа за Лудогорец след игра с ръка в наказателното поле на Дино Перич. Френският арбитър се консултира с ВАР преди да вземе крайното решение. Десподов направи резултата 3:2 след точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

В 72-ата минута обаче задачата на "орлите" се усложни още повече. Рик Джонатан удари в лицето Шпикич и получи втори жълт и съответно червен картон.

В 84-ата Жан Карничник фаулира Мислав Оршич в наказателното поле, а зад топката застана Бруно Петкович, който вкара от дузпата за крайното 4:2. Карничник първоначално получи жълт картон, но след това Беноа Бастиен преразгледа ситуацията с ВАР и отстрани от игра защитника на "орлите". Така Лудогорец трябваше да доиграе срещата само с 8 човека.

Малко преди последния съдийски сигнал тийм мениджърът на Лудогорец Николай Кирчев също получи червен картон заради реплика към съдиите от резервната скамейка.

След отпадането от Динамо (Загреб) за "орлите" предстои плейоф срещу Жалгирис за място в групите на Лига Европа. Първият мач ще бъде в Разград на 18 август, а реваншът в Литва на 25 август.

ДИНАМО (Загреб) - ЛУДОГОРЕЦ 4:2 (6:3 oбщ резултат)
1:0 Йосип Дърмич (13), 2:0 Мислав Оршич (27-дузпа), 3:0 Мислав Оршич (43), 3:1 Кирил Десподов (45+4), 3:2 Кирил Десподов (49-дузпа), 4:2 Бруно Петкович (87-дузпа)
(първата среща:
Лудогорец - Динамо 1:2)

Най-важното от реванша по минути:
1 - Начало на срещата.
4  Първа голова ситуация в реванша. Ариан Адеми се озова на стрелкова позиция, отправи мощен удар, който Симон Слуга успя да избие в ъглов удар и да не позволи на домакините да поведат в резултата.
10  Жълт картон за Доминик Янков
13  ГОЛ! Динамо (Загреб) поведе с 1:0 с попадение на Йосип Дърмич, който се разписа с глава след центриране на Стефан Ристовски.
17  ЧЕРВЕН КАРТОН! Доминик Янков пропусна златен шанс, а секунди след това беше изгонен. Националът ни се озова на стрелкова позиция фронтално срещу Доминик Ливакович, стражът на Динамо изби удара му. Янков опита да догони отбитата топка след това, но влезе в краката на Ариан Адеми, за което съдията Беноа Бастиен му показа втори жълт и съответно червен картон картон. Лудогорец остава с 10 човека на терена.
21  Рик Джонатан и Стефан Ристовски се спречкаха, играчът на домакините получи жълт картон.
22  Йосип Мишич с жълт картон за фаул срещу Рик Джонатан.
26  ДУЗПА за Динамо за нарушения на Антон Недялков срещу Дарио Шпикич.
27  ГОЛ! 2:0 за домакините след точно изпълнена дузпа от Мислав Оршич.
43
 ГОЛ! 3:0 за Динамо (Загреб). Мислав Оршич преодоля Пьотровски и Вердон, след което стреля към далечния ъгъл, топката се отклони в страничната греда и се оплете в мрежата на Слуга.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+4 - ГОООЛ! Кирил Десподов намали изоставането на Лудогорец - 3:1!
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  По три смени в двата отбора. За Лудогорец влизат Спас Делев, Иван Йорданов и Ян Карничник. Анте Шимунджа е извадил Игор Пластун, Мануел Шоу и Сисиньо.
47  Топката срещна ръката на Дино Перич в наказателното поле на Динамо след удар на Игор Тиаго. Съдията ще гледа ситуацията с ВАР
48  ДУЗПА за Лудогорец! Реферът Беноа Бастиен посочи бялата точка, след като прегледа ситуацията с ВАР и се увери, че топката се отбива в ръката на Дино Перич.
49  ГООООЛ! Кирил Десподов намали на 2:3 с точно изпълнена дузпа!
52 - Неточен удар на Якуб Пьотровски.
72  ЧЕРВЕН КАРТОН! Рик Джонатан също е изгонен и задачата на Лудогорец се утежнява още повече, "орлите" остават с 9 човека на терена.
84  ДУЗПА за Динамо (Загреб). Жан Карничник фаулира играч на домакините.
86  ТРЕТИ ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЛУДОГОРЕЦ!
Жан Карничник е изгонен. Съдията първоначално го санкционира с жълт картон, след което прегледа ситуацията с ВАР и го изгони. Лудогорец вече е само с 8 човека на терена.
87  ГОЛ! 4:2 за Динамо, след като Бруно Петкович изпълни точно дузпата.
89  Червен картон
и за тийм мениджъра на Лудогорец Николай Кирчев за реплика срещу съдията.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на реванша. Лудогорец загуби с 2:4 и с общ резултат 3:6 отпада от Шампионската лига.

ДИНАМО (Загреб):
40.Доминик Ливакович, 13.Стефан Ристовски (46  2.Садех Мохарами ), 4.Бошко Шутало, 55.Дино Перич , 14.Роберт Любичич, 10.Мартин Батурина (46  7.Лука Иванушец), 27.Йосип Мишич (46  8.Амер Гояк), 5.Ариан Адеми, 77.Дарио Шпикич (90+1  70.Лука Менало), 18.Йосип Дърмич  (71  9.Бруно Петкович), 99.Мислав Оршич
Резерви: 1.Даниел Загорац, 2.Садех Мохарами, 6.Расмус Лауритсен, 7.Лука Иванушец, 8.Амер Гояк, 9.Бруно Петкович, 11.Маир Емрели, 12.Петар Бочкай, 20.Антонио Марин, 24.Марко Толич, 66.Емир Дилавер, 70.Лука Менало
Треньор: Анте Чачич

ЛУДОГОРЕЦ:
12.Симон Слуга, 3.Антон Недялков, 32.Игор Пластун (46  82.Иван Йорданов), 24.Оливие Вердон, 4.Сисиньо (46  21.Жан Карничник ), 23.Мануел Шоу (46  90.Спас Делев), 6.Якуб Пьотровски, 64.Доминик Янков , 11.Кирил Десподов  (85  17.Жоржиньо), 73.Рик Джонатан , 9.Игор Тиаго (66  10.Матиас Тисера)
Резерви: 1.Серджио Падт, 67.Дамян Христов, 5.Георги Терзиев, 10.Матиас Тисера, 14.Дени Гропер, 17.Жоржиньо, 21.Жан Карничник, 75.Петър Георгиев, 79.Тихомир Димитров, 82.Иван Йорданов, 90.Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Загреб, ст. "Максимир"
Съдия: Беноа Бастиен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия