Реал Мадрид обърна драматично Байерн с 2:1 на „Сантяго Бернабеу“ в титаничен полуфинален реванш на Шампионската лига и с общ резултат 4:3 се класира на финала, където ще преследва рекорден 15-и трофей в най-престижния клубен турнир. Алфонсо Дейвис (67) изведе баварците напред в резултата, а в края резервата Хоселу (88, 90+1) се превърна в герой за "кралете" и ги класира за финала на 1 юни срещу Борусия Дортмунд на "Уембли".

През първата част и двата тима имаха своите шансове за гол, но не ги материализираха, а веднъж гредата спаси баварците. Още в 6-ата минута Карвахал навлезе в наказателното поле и пусна успореден пас, но Родриго се размина с топката във вратарското поле. Секунди след това Джуд Белингам падна в пеналта след съприкосновение с Кимих, но контактът бе твърде лек и англичанинът веднага се изправи. Две минути по-късно Мусиала изведе Серж Гнабри по левия фланг в наказателното поле и последният опита да намери Хари Кейн, но пасът му се превърна в удар, който премина вляво от вратата на Лунин.

"Кралете" бяха много близо до гола в 13-ата минута, когато след комбинация между Родриго и Дани Карвахал в наказателното поле испанецът намери Винисиус, който стреля към далечния десен ъгъл, но нацели страничния стълб. Родриго пробва добавка, но Мануел Нойер спаси удара му. Малко след това Джуд Белингам проби през центъра и пусна за Винисиус, който нанесе удар от границата на наказателното поле, но топката премина високо над вратата на Байерн.

В 27-ата минута Серж Гнабри и Тухел го замени с Алфонсо Дейвис, а секунди след това Байерн имаше златен шанс да поведе. Кимих напредна отдясно и пусна центриране, Начо изчисти, но право на волето на Хари Кейн, който не се поколеба да стреля без подготовка към долния ляв ъгъл, но Лунин демонстрира изумителен рефлекс и изби в корнер, от който не последва нищо интересно.

Домакините бяха близо до попадението и в 40-ата минута, когато Карвахал пусна за Винисиус на левия фланг и бразилецът центрира, но никой не успя да засече топката, а подаването се превърна в удар. Мануел Нойер обаче внимаваше и със сетни сили успя да избие топката в корнер. Четири минути след това Алфонсо Дейвис проби отляво и след това топката стигна до Нусаир Мазрауи, който шутира от около 20 метра и Лунин улови топката.

Веднага след началото на втората част Винисиус Жуниор направи изключителен пробив отляво, остави зад себе си Кимих, след което пусна успоредно подаване към Федерико Валверде, който обаче бе изпреварен от Ерик Дайър. Малко след това Байерн организира бърза контраатака, Алфонсо Дейвис получи топката по левия фланг и напредна мощно, след което пробва центриране, топката се отклони в тялото на Дани Карвахал, след което излезе в корнер.

Винисиус продължи да тормози защитата на Байерн с пробивите си отляво и в 55-ата минута пусна великолепно подаване за сънародника си Родриго през трима бранители на Байерн. Родриго нанесе удар, топката мина между краката на Ерик Дайър, но излезе в аут, минавайки на няколко сантиметра от левия страничен стълб.

В 59-ата минута Родриго стреля изключително опасно от пряк свободен удар към горния десен ъгъл, но Мануел Нойер прояви изумителен рефлекс, за да избие. Малко след това стражът на гостите отново направи блестящо спасяване след удар на направилия феноменален пробив Винисиус Жуниор.

В 66-ата минута Алфонсо Дейвис проби отляво и пусна топката към Джамал Мусиала, който получи на границата на наказателното поле и навлезе навътре шутира с по-слабия си ляв крак, но не затрудни Лунин и украинският вратар изби в корнер. Минута след това Хари Кейн пусна топката към Алфонсо Дейвис, който напредна отлично по левия фланг, нагласи си топката и с мощен удар вкара за 0:1.

В 72-рата минута гол за Реал Мадрид не бе зачетен. След изпълнение на корнер Федерико Валверде получи топката на границата на наказателното поле, след което я насочи към вратата, откъдето след рикошет тя се озова в мрежата на Нойер. Голът обаче не бе признат след намесата на ВАР заради нарушение на Начо срещу Кимих. Четири минути по-късно Мусиала направи добър пробив през центъра и изведе Хари Кейн на стрелкова позиция, англичанинът шутира от малък ъгъл, но уцели мрежата от външната ѝ част. В 83-ата минута Антонио Рюдигер прати великолепно подаване към Винисиус Жуниор, който изпревари Кимих и успя да нанесе удар, но топката премина над вратата на Байерн. Пет минути след това Едуардо Камавинга намери Винисиус на левия фланг, бразилецът стреля силно, Нойер сгреши фатално с неумела намеса и резервата Хоселу от близка дистанция изравни за 1:1.

В първата минута от добавеното време след разбъркване при корнер Антонио Рюдигер получи топката отляво, след което пусна за Хоселу, а той бе тотално забравен от защитата на Байерн и на празна врата отбеляза за 2:1. Въпреки че първоначално бе вдигнат флага на страничния съдия за засада, след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

До края на срещата се игра още близо четвърт час, в който Байерн Мюнхен опита да стигне до изравнително попадение, с което да вкара мача в продължения и успя буквално в последните секунди, но страничният съдия вдигна флага си прекалено рано и бе отсъдена засада, каквато на телевизионните повторения не се видя. Така Реал Мадрид се класира за 18-ия си финал в турнира и ще търси 15-ия си рекорден трофей.

РЕАЛ МАДРИД - БАЙЕРН 2:1
(2:2 в първата среща, общ резултат 4:3)
0:1 Алфонсо Дейвис (67), 1:1 Хоселу (88), 2:1 Хоселу (90+1)

Реал Мадрид (4-1-2-1-2): 13. Андрий Лунин – 2. Дани Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо Фернандес (К), 23. Ферлан Менди – 18. Орелиен Чуамени (7012. Едуардо Камавинга ) – 15. Федерико Валверде (8121. Браим Диас), 8. Тони Кроос (6910. Лука Модрич) – 5. Джуд Белингам – 11. Родриго (8114. Хоселу), 7. Винисиус
Резерви: 1. Тибо Куртоа, 25. Кепа Арисабалага - 3. Едер Милитао, 10. Лука Модрич, 12. Едуардо Камавинга, 14. Хоселу, 17. Лукас Васкес, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 24. Арда Гюлер
Треньор: Карло Анчелоти

Байерн: 1. Мануел Нойер (К) – 6. Йошуа Кимих, 4. Матайс де Лихт, 15. Ерик Дайър, 40. Нусаир Мазрауи – 45. Александър Павлович, 27. Конрад Лаймер – 10. Лерой Сане (764. Ким Мин-джае), 42. Джамал Мусиала (8525. Томас Мюлер), 7. Серж Гнабри  (2719. Алфонсо Дейвис)– 9. Хари Кейн (8513. Ерик Максим Чупо-Мотинг)
Резерви: 18. Даниел Паретц, 26. Свен Улрайх – 2. Дайо Упамекано, 4. Ким Мин-джае, 8. Леон Горецка, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг. 17. Браян Сарагоса, 19. Алфонсо Дейвис, 25. Томас Мюлер, 39. Матис Тел
Треньор: Томас Тухел

Стадион: "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)
ВАР: Томаш Квятковски (Полша)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна, - контузия