Спартак (Варна) и Левски завършиха наравно 0:0 в мач от седмия кръг на efbet Лига.

Двубоят за "соколите" беше и първи след раздялата с треньора Александър Томаш, който тръгна в посока ЦСКА.

Иначе в хода на мача първото полувреме предложи повече положения, но вратарите на двата тима спасиха опасностите.

Едно от най-чистите беше в 22-ата минута, когато Кристиан Илич от "соколите" стреля от близко разстояние, но топката мина встрани. В 29-ата гостите от София имаха претенции за дузпа, но главния съдия остана безмълвен. Тогава Сангаре проби отдясно, Ангел Грънчов го препъна в близост до наказателното поле, но в крайна сметка "сините" получиха право само на свободен удар.

След почивката двата отбора си размениха по едно положение в началните минути, но голове така и не паднаха.

Така в класирането Левски остава временен лидер с 16 точки, а Спартак (Варна) се изкачи до второто място с 14.

Спартак (Варна) - Левски 0:0

Най-интересното от двубоя по минути:

1 - Начало на мача!
11 - Евертон Бала проби отляво и задмина Грънчов, след което даде пас по земя към Александър Колев, но Александър Цветков го спря.
22 - Кристиан Илич беше най-близо до гол до този момент в срещата. Нападателят на "соколите" получи пас отляво от Па Конате, Илич беше непокрит в наказателното поле и стреля, но топката рикушира в защитник на Левски и излезе в ъглов удар.
29 - Сангаре проби отдясно, а капитанът на домаикните го събори в близост до наказателното поле. От щаба на гостите реагираха бурно, като изразиха желания за дузпа. В крайна сметка съдията Георги Давидов остана безмълвен.
30 - Центриране на Бала от пряк свободен удар намери Кристиан Димитров, който стреля с глава, но вратаря на домакините спаси.
33 - Антонио Вутов пробва своя шанс с далечен удар, но топката мина страни на вратата на Левски.
35 - Груба грешка в комуникацията в защита на Спартак (Варна). Фадига обаче не можа да се възползва и да вкара на опразнената врата на "соколите".
43 - Кристиан Димитров отново опита късмета си, но коженото кълбо така и не поиска да влезе във вратата.
45 - Майкон получи топката в наказателното поле на варненци, излъга защитник и стреля, но стражът на домакините със сетни усилия изчисти в корнер.
--------------------------------------------------------
46 - Старт на второто полувреме!
47 - Силен шут на Петрашило опита застраши вратата на Матей Маркович, но старжът на гостите от София спаси без проблем.
55 - Евертон проби отляво и стреля към Мартин Величков, но варненския вратар спаси и изчисти в корнер.

Стартови състави на двата отбора:

Спартак (Варна): 76. Мартин Величков – 3. Матео Петрашило, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов (К)

Резерви: 89. Никола Виденов - 7. Бернардо, 9. Франк Риволие, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Треньор: Иван Цветанов

Левски: 44. Матей Маркович – 3. Майон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре, 17. Евертон, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Огнян Владимиров - 4. Кристиан Макун, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 88. Марин Петков

Треньор: Станислав Генчев

Жълти картони: Цунами, Карлос Охене, Йоан Боауренски, Антонио Вутов, Асими Фадига, Матео Петрашило