Виртуалните спортове продължават да се радват на засилено внимание от аудиторията и феновете, чийто отбори не се позиционират толкова добре в първенството. Миналата година можем да видим сериозно внимание, след като спортът беше изпратен в почивка за неизвестен период от време. Какво са виртуалните спортове? Симулация на популярни спортни дисциплини, ръководени от компютърен алгоритъм. След като анализаторите обръщат толкова внимание на тази дисциплина и смятат, че ще продължи своите успехи, нека се запознаем с някои забавни и приятни факти:
Виртуалните спортове не са нищо ново под слънцето, впрочем вече може да се смята, че са официално на пазара над 10 години, а някои от първите компании, които ги предлагат са Kiron, GammaStack, GlobalBet и nsoft. Впрочем ако трябва да бъдем конкретни, виртуалните спортове са на около 60 години, но тогава не са изглеждали по начина, по който изглеждат сега. Впрочем, експертите на Kiron споделят, че през 2018 г. 1/5 от направените залози са именно на тази платформа. Следователно получават и сериозно уважение от клиентите.
Не си мислете, че сте единственият, който гледа дадено дерби от определена лига. Всички фенове, които изберат виртуалната спортна симулация, гледат една и съща игра. По този повод можем да се замислим каква е футболната аудитория на виртуалните спортове - очевидно не малка. Една от основните разлики е, че вместо да гледаме истински атлети, ние гледаме виртуални такива, които обаче не са лишени по никакъв начин от реализъм и поведението им често кореспондира с това на своите реални синоними.
Най-големите фенове на виртуални спортове се намират на територията на Африка. Според статистиката там живеят около 1.29 милиарда души, около 500 милиона разполагат с интернет връзка, 200 милиона имат фейсбук акаунти и много често темата на разговор е именно виртуален спорт. Защо? Те обичат футбола и го приемат под всякакви форми, следователно, когато правите своите прогнози, най-вероятно от другата страна се изправяте срещу запалянко, готов да направи своята прогноза.
Можем да видим някои интересни моменти в различните виртуални спортове. Понякога ще забележим, че Манчестър Сити изведнъж се казва Blue London. Причината не е толкова изненадваща, не всеки отбор продава лиценза си, а ако го продава, той е само за една компания и останалите трябва да намерят друго решение. Въпреки това оригиналните заместители присъстват, така че няма за какво да се притесняваме, играчите не променят своята техника, това е просто формалност.
Не трябва обаче да си мислим, че крайният резултат е случаен. Всеки отбор има свой коефициент и шанс, като силите се разпределят от самото начало от самата компания, която го разработва. По-важното е, че преди да има недоволни, повечето обръщат много внимание на силните и слабите страни на всеки отбор, който ще присъства във виртуалното първенство. Тук също се използва генератора за случайни числа, който обаче дава много сериозен шанс на слабите отбори да направят изненада на терена, както се случва и в реалния живот. Именно този баланс е постигнат във виртуалните спортове и по тази причина е толкова приятен за аудиторията, няма нищо сигурно и понякога Манчестър Юнайтед може да падне от Уест Бромич.
Една важна подробност, която трябва да подчертаем е, че залозите на виртуални спортове се различават от реалните. Докато спортните залози се радват на подобрения, трябва да знаем, че виртуалните спортове присъстват на територията на онлайн казиното, а не в портфолиото на спорта. Можем да забележим, че в секцията на Ефбет спортни залози не присъстват виртуалните спортове, те са съвсем отделна категория. По-важното е, че ако дадена комисия или самите играчи поискат промени в едната или другата платформа, най-вероятно и двете ще получат подобрения. Някои потребители смятат, че виртуалните спортове са и много по-лесни и справедливи, когато залагаме, спрямо реалните събития. До някаква степен са прави, защото съдията тук е много безкомпромисен, същински Пиер Луиджи Колина, когато не е в настроение. Недостатък тук можем да открием във факта, че няма как да направим по-сериозни и обстойни анализи, все пак виртуалните атлети нямат личен живот, те само играят. Това обаче не е чак такава драма, след като спортната линия е запазена.
Каква е връзката между електронните спортове и виртуалните такива? Докато виртуалните се ръководят от самостоятелен алгоритъм, при електронните спортове всеки играч се контролира от реален човек. Приликите са, че и в двата случая можем да видим даден дигитален атлет да направи грешка в един момент. С това обаче приключва и описанието на самата връзка. Няма да открием разлика, ако гледаме самото събитие, дали играят хора или компютъра прави симулация, това сякаш не е от значение, както показаха и феновете през изминалата година.