Александър Батинков се представи най-добре от българите на Европейското първенство по спортна гимнастика, което започна днес в Москва (Русия) с квалификации. Батинков участва в многобоя, където след изиграването на две от трите групи заема 29-та позиция със 75.498 точки.

27-годишният състезател получи най-високата оценка за българин – 14.300 на земя. На прескок и висилка той отново достигна границата от 14 точки, съответно 14.000 и 14.033. Проблемът за него се оказа конят, където скромните 7.266 точки го дръпнаха сериозно назад. На халки той е с 12.333 точки, а на успоредка с 13.566.

Талантливият Велислав Вълчев игра на три уреда и събра 41.200 точки (14.200 на висилка, 13.700 на халки, 13.300 на успоредка).

По-рано през деня в многобоя дебютантът Драгомир Пеев събра 74.998 точки и във временното класиране е 32-и. Христос Маринов участва на 2 уреда, като се представи много добре на халки – 14.033 точки (най-високата оценка от българите на този уред).

До момента 95 състезатели са играли съчетанията си, като 33 от тях имат участия в многобой. Първите 24 ще спорят за медалите в многобоя, а първите 8 на всеки уред за отличията в отделните финали. Състезанието продължава тази вечер с последната трета група при мъжете, след която ще стане ясно крайното класиране на родните състезатели. Утре (18 април) в многобоя при жените ще играе Ралица Милева.