ТОРОНТО МЕЙПЪЛ ЛИЙФС – Далас Старс - 6:5 след дузпи
(2:2, 0:2, 3:1, 0:0, 2:0)
* Джеймс ван Риймсдайк вкара третия за кариерата си хеттрик, а Мич Марнър реализира победната дузпа за 11-ата поредна домакинска победа на Торонто. Назим Кадри и Патрик Марло също се разписаха за „кленовите листа“. Фредерик Андерсен получи 3 гола от 20 удара преди да бъде заменен в средата на мача заради контузия. Резервата Къртис Макелхини отрази 13 удара. Тайлър Бозак, който се разписа и при дузпите, и Марнър завършиха с по две асистенции. Тайлър Сегин се отличи с гол и две асистенции за Далас, а Джейми Бен добави едно попадение и една асистенция. Точни за Старс бяха още Радек Факса, Реми Ели и Брет Ричи, а Кари Лехтонен отрази 26 удара.

НЮ ЙОРК РЕЙНДЖЪРС – Питсбърг Пингуинс - 4:3 след прод.
(0:0, 0:2, 3:1, 1:0)
* Александър Георгиев започна като титуляр за Рейнджърс за втори пореден мач и записа третата си победа в НХЛ. Роденият в Русе вратар направи 37 спасявания, а 11 секунди преди края на мача парира дузпа на Евгени Малкин. Мика Зибанеджад първо вкара изравнителния гол за 3:3 само 3:17 минути преди финалната сирена, а след това реализира победното попадение 2:53 минути след началото на продължението. Крис Крийдър завърши с гол и три асистенции. Йеспер Фаст също се разписа за „рейнджърите“, които спечелиха втора поредна победа. Браян Ръст, Райли Шийън и Карл Хагелин бяха точни за Питсбърг, а вратарят Кейси ДеСмит отрази 29 удара. Това беше пета загуба за шампионите на НХЛ в последните им 15 мача.

Едмънтън Ойлърс – САН ХОСЕ ШАРКС - 3:4 след прод.
(1:1, 1:1, 1:1, 0:1)
* Томаш Хертъл вкара два гола, включително и победния 2:40 минути след началото на продължението, за победата на „акулите“. Логан Кутюр и Брендън Дилан също бяха точни за втория пореден успех на Сан Хосе, а Мартин Джоунс направи 25 спасявания. Дрейк Каджула, Оскар Клефбом и Раян Нъджънт-Хопкинс се разписаха за Едмънтън. Ал Монтоя отрази 36 удара, но не успя да предотврати втората поредна загуба за Ойлърс.

АНАХАЙМ ДЪКС – Ванкувър Канъкс - 3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
* Джейсън Чимера се отличи с гол и асистенция за Анахайм, а защитникът Брендън Монтур се разписа два пъти. Това беше първото попадение и първото голово подаване за Чимера за „патоците“, при които премина на 26 февруари от Ню Йорк Айлъндърс. Джон Гибсън направи 32 спасявания за третия си пореден мач без допуснат гол. Якоб Маркстрьом отрази 34 удара, а Ванкувър записа пета поредна загуба.

Вегас Голдън Найтс – НЮ ДЖЪРСИ ДЕВИЛС - 3:8
(0:2, 2:2, 1:4)
* Блейк Коулмън вкара два пъти, Михаел Грабнер и Нико Хишиър добавиха по един гол и една асистенция за успеха на „дяволите“. Тайлър Хол, Травис Зейджак, Стефан Носен и Кайл Палмиери също се разписаха за Ню Джърси, а Кийт Кинкейд направи 39 спасявания. Ерик Хаула реализира два гола за „златните рицари“, Колин Милър добави едно попадение при третата поредна домакинска загуба за тима от Лас Вегас. Марк-Андре Фльори получи четири гола от 11 удара и беше заменен от Максим Лагас, който завърши със 17 отразени удара.

Източник: Хокейни новини