Спринтът на 10 километра при мъжете откри състезателната програма от петия кръг за Световната купа по биатлон, който се провежда в Руполдинг (Германия). Красимир Анев се представи успешно. Биатлонистът от Самоков завърши на 14-ата позиция и записа най-добрия си резултат през този сезон. Освен това, Анев си подсигури участие в неделния масов старт, пише biathlonbg.in.

В общата дисциплина стартират първите 25 биатлонисти от генералното класиране за Световната купа и петимата най-добре представили се в съответния кръг. Тъй като в Руполдинг няма преследване или индивидуално, в масовия старт влизат петимата отличници от днешната надпревара.

Анев се класира за състезанието с втори резултат от 27 точки. Преди него е само Андрей Расторгуевс от Латвия, който финишира непосредствено преди българина и взима 28 точки.

Осталите трима, които ще участват в дисциплината на 15 км са Доминик Ландертингер, Ларс Хелге Биркеланд и Шон Дохърти.

Братята Бьо окупираха почетната стълбичка през днешния ден. Талантливият Йоханес Бьо продължава победата си серия през сезона. Той сгреши само веднъж - при второто си посещение на рубежа и записа 29-ата победа в своята кариера.

Тарей Бьо стартира в самото начало на състезанието и повали всички мишени на рубежа. Норвежецът демонстрира отлично ски бягане и изглеждаше като почти сигурен победител, но беше изместен от брат си във финалната обиколка и остана на втора позиция. Бенедикт Дол допълни призовата тройка с една наказателна обиколка при второ си посещение на стрелбището.

Четирима българи стартираха в динамичната дисциплина. Другите българи финишираха 54-и - Димитър Герджиков, Антон Синапов (73) и Владимир Илиев (82).