Българският ансамбъл по художествена гимнастика завърши на четвърто място в многобоя на Световната купа, която се провежда в руския град Казан.

Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Христиана Тодорова, Ренета Камберова и Цветелина Стоянова допуснаха неточност в изпълнението си с 3 топки и 2 ленти и получиха оценка от 17,050, което ги лиши от място на почетната стълбичка.

Възпитаничките на Ина Ананиева изиграха без грешка съчетанието си с 5 чифта бухалки и получиха оценка 17,550. Така със сбор от 34.600 точки се класираха четвърти.

Домакините от Русия очаквано спечелиха надпреварата със сбор от 36,200, макар че на топки и ленти те допуснаха две грешки и след първото изиграване вървяха втори след Беларус. На бухалки отборът на Русия получи изключителна оценка от 18,600 и взе златния медал.

Беларуският ансамбъл остана втори със сбор от 35,600 точки. Бронзовият медал взеха испанките с общ сбор 34,900 точки. След България осмицата допълниха Япония с 34,350, Италия с 34,250, Израел с 34,050 и Гърция с 32,900.

Утре са финалите на отделните уреди при ансамблите. Състезанието в Казан е последна последна проверка за гимнастичките преди Световното първенство в Измир (Турция) в края на месеца.