Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели златни медали в многобоя на турнира от Световната купа в беларуската столица Минск. Българките бяха оценени със 17.400 точки на топки и ленти. Вчера националките получиха 17.400 и за съчетанието си с бухалки. Ансамбълът е в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска-Величкова и Христиана Тодорова с треньор Ина Ананиева.

Българките получиха най-високи оценки и за двете си съчетания и спечелиха златото в многобоя със сбор от 34.800 точки. На второ място остана Испания с 34.300 точки, а третото място в многобоя си поделиха Япония и Израел, които получиха еднакъв сбор от 34.150 точки.

Утре българският ансамбъл ще участва на финалите на отделните уреди. В турнира участват 15 отбора, като отсъства само Русия.

Мария Матева се класира 12-а в многобоя със сбор от 67.283 точки. Невяна Владинова е 13-а със сбор от 67.000 точки. Титлата в многобоя спечели Яна Кудрявцева (Русия) със 74.583 точки, а след нея останаха Мелитина Станюта (Беларус) със 72.866 точки и Маргарита Мамун (Русия) със 72.250 точки.

Във финалите на отделните уреди при девойките България остана без медал. Боряна Калейн се нареди пета на топка с оценка 15.600 точки и седма на обръч с 15.100 точки.

На лента Катерина Маринова раздели петото място с Жала Периева (Азербайджан). Двете получиха еднакви оценки от 15.350 точки.

На бухалки Ерика Зафирова раздели седмото място със Зулейха Исмаилова (Азербайджан) след еднакви оценки от 14.750 точки.