Гросмайстор Антоанета Стефанова завърши на 13-о място на световното първенство по блиц шахмат, което се проведе в Санкт Петербург. Най-добрата българска шахматистка се представи силно във втория ден на надпреварата и събра общо 11 точки от изиграните 17 кръга.

Световна шампионка с 13,5 точки стана рускинята Катерина Лагно, а второто място остана за Сарасадат Хадемалшариех от Иран с 13 точки, която преди дни спечели сребърен медал и в ускорения шах.

При мъжете световната титла спечели норвежецът Магнус Карлсен с изключителния резултат от 17 точки от 21 възможни. Втори остана полякът Ян-Кжищоф Дуда с 16,5 точки.

Иван Чепаринов, който от няколко месеца се състезава за Грузия, остана на 40-о място с 12 точки.

Участие в световното първенство по блиц взеха 202-ма мъже и 125 жени.