Габриела Антова спечели шампионската титла в турнира за Европейската купа за момичета до 12 г., който се проведе от 17 до 25 юни 2013 г. в Тбилиси, Грузия. В 9–те кръга по Швейцарска система възпитаничката на Стефан Стойнов и състезателка за ШК Шах 21 (София) показа стабилна и уверена игра. С актив от 6,5 от 9 възможни, без нито една загуба, младата ни и талантлива шахматистка завоюва титлата и фиксира поредния си европейски успех.

Втора със същия точков актив е Елене Костава от Грузия. В категорията на момчетата до 10 години Николай Чолаков завърши на 19-то място с 5 точки, съобщи viasport.bg. Третият възпитаник на Шах 21 - Антони Василиадис, е също с точков актив от 5 точки и се класира на 21-во място в крайното класиране. Наскоро талантливата Габи стана шампионка на Европейския съюз за момичета до 10-годишна възраст в Мурек (Австрия). Неин личен треньор е Стефан Стойнев. Антова е абсолютна шампионка на София за нейната възрастова група на всички видове шахмат - блиц, ускорен и класически, член е на клуб Шах 21 с президент д-р Михаил Илиев.