Австралия стана световен шампион по хокей на трева за първи път от 1986 г., след като на финала на първенството в Индия победи досегашния носител на титлата Германия с 2:1.

Люк Дьорнер вкара победния гол в 59-ата минута след наказателен корнер. Австралийците взеха реванш от немците за загубите си на финалите на предишните две световни първенства през 2002 и 2006 г..

Еди Окенден даде аванс на Австралия в шестата минута с отчаян удар при разбъркване пред вратата на германците. Представителите на Зеления континент започнаха участието си на турнира като фаворит, след като на финала на „Чемпиънс Трофи” през декември победиха олимпийския шампион Германия с 5:3.

Мориц Фюрсте вкара изравнителен гол за немците в 48-ата минута след наказателен кортер, но Дьорнер реши изхода на двубоя с попадението си. Това бе неговият осми гол на световното първенство, а и бе избран за Играч на мача във финала.

Холандия победи европейския шампион Англия с 4:3 в спор за бронзовите медали./БЛИЦ