Александър Батинков направи едно от най-силните състезания в кариерата си. Той спечели сребърен медал от Световната купа по гимнастика и акробатика във Варна, предава Красивата страна на спорта. Ветеранът в националния ни тим е втори във финала на висилка с 14.500 точки. Той влезе с четвърто място в квалификацията, но въпреки получена травма на състезанието се пребори за престижното отличие. На успоредка 30-годишният гимнастик остана първа резерва, като също игра много силно.

На земя Димитър Димитров остана на крачка от медалите с четвърта оценка – 14.567 точки. Албена Златкова е шеста във финала на прескок с 13.367 точки. Ралица Милева имаше проблем с гредата и не се представи на ниво, а Валентина Рашкова игра силно на смесена успоредка.