Бъки (Габрово) спечели Купата на България по хандбал за жени, след като на финала изненадващо надделя с 24:20 (12:9) над носителя на трофея през последните 4 години Етър`64 (Велико Търново).

Най-резултатна за победителките беше Невена Малчева със 7 попадения, а за "виолетовите" с 8 гола се отличи националката Зоя Стефанова.

Бъки взе аванс в началото на мача, но в 23-ата минута Етър успя да изравни за 8:8. До почивката обаче габровки направиха серия от 4:1 гола и се оттеглиха с аванс от 12:9. Втората част премина гол за гол и великотърновки не успяха да настигнат съперника си, с което допуснаха първа загуба за сезона.

Бронзовите отличия спечели тимът на Васил Левски (Нови Пазар), който в малкия финал се наложи над домакина Шумен`98 с 28:26 (11:11).