Иван Русев и Илиян Стойнов започнаха с победа на двойки мъже на Европейското първенство по бадминтон в германския град Саарбрюкен, което е последна квалификация за олимпийските игри в Париж 2024.

Националите спечелиха първия си мач срещу Давид Бьорнсон и Кристофер Финсон (Исландия) с 21:13, 21:16 за 31 минути.

Следващите съперници на българите ще бъдат поставените под номер 1 в схемата Ким Аструп и Андерс Расмусен (Дания).

По-рано днес дебютантките Михаела Чепишева и Цветина Попиванова постигнаха победа в първия си мач на двойки жени. Те надделяха над Кейт Фрост и София Ноубъл (Ирландия) в оспорван мач с 21:19, 18:21, 21:17 за 53 минути.

В следващия кръг българките ще играят срещу номер 6 Киара Торънс и Джули Макферсън (Шотландия).

Номер 3 в схемата са поставени трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева, които почиват в първия кръг и ще започнат участието си в четвъртък срещу испанките Паула Лопес и Лусия Родригес.

На смесени двойки Илиян Стойнов и Христомира Поповска загубиха на старта от Адам Прингъл и Рейчъл Андрю (Шотландия) с 21:14, 19:21, 18:21 за 45 минути.

В утрешния ден предстоят срещите на единично жени на Калояна Налбантова срещу Вивиен Шандорази (Унгария) и на Христомира Поповска срещу Агнеш Короши (Унгария).