Роденият в Русе Александър Георгиев и колегата му Игор Шестьоркин станаха част от любопитно постижение в НХЛ. За първи път от пет години двама вратари на Ню Йорк Рейнджърс не допуснаха гол в мач от Лигата. Това стана при успеха с 1:0 над Сан Хосе Шаркс след гол на Раян Стоум.

Шестьоркин започна на вратата на „рейнджърите“, но в началото на третата част получи контузия и беше заменен от Георгиев. До напускането си титулярният страж на нюйоркчани имаше 19 спасявания, а след това Александър Георгиев отрази още девет удара.

Последният случай, когато двама вратари на Ню Йорк Рейнджърс завършват мач без допуснат гол, е регистриран на 15 декември 2016 г. Тогава Хенрик Лундквист и Анти Раанта играят при победата с 2:0 над Далас Старс.

За последно на 30 ноември 2019 г. двама вратари завършиха без допуснат гол в мач от редовния сезон в НХЛ. Тогава Томас Грайс и Семьон Варламов играха за Ню Йорк Айлъндърс при успеха с 2:0 над Кълъмбъс Блу Джакетс.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ МАЧОВЕТЕ В НХЛ
НЮ ЙОРК РЕЙНЖЪРС – Сан Хосе Шаркс 1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
За Рейнджърс: Раян Строум (1 гол); Игор Шестьоркин (45:06 минути, 19 спасявания, 100%), Александър Георгиев (14:54 минути, 9 спасявания, 100%)
За Сан Хосе: Ейдън Хил (26 спасявания, 96,3%)

УИНИПЕГ ДЖЕТС – Ню Джърси Девилс 8:4
(3:2, 3:2, 2:0)
За Уинипег: Марк Шайфли (3 гола + 1 асистенция), Николай Елерс (2 гола), Джош Морис (1 гол), Кристиан Весалайнен (1 гол), Адам Лаури (1 гол), Блейк Уийлър (3 ас.), Нийл Пионк (2 ас.), Пиер-Люк Дюбоа (2 ас.); Конър Хелебък (33 спасявания, 89,2%)
За Девилс: Раян Грейвс (1+1), Нико Хишиър (1 гол), Деймър Севърсън (1 гол), Джак Хюз (1 гол); Джонатан Берние (40:00 минути, 26 спасявания, 81,3%), Мекинзи Блекууд (19:50 минути, 6 спасявания, 75%)

Аризона Койотис – ВЕГАС ГОЛДЪН НАЙТС 1:7
(1:2, 0:4, 0:1)
За Аризона: Травис Бойд (1 гол); Карел Веймелка (25 спасявания, 78,1%)
За Вегас: Макс Пачорети (2 гола), Никола Роа (1+1), Майк Амадио (1+1), Евгени Дадонов (1+1), Чандлър Стивънсън (1 гол), Джонатан Маршезо (1 гол), Шей Тиодор (2 ас.), Райли Смит (2 ас.); Лоран Бросоа (29 спасявания, 96,1%)

Анахайм Дъкс – КАЛГАРИ ФЛЕЙМС 3:4 след дузпи
(0:0, 2:3, 1:0, 0:0, 0:2)
За Анахайм: Сони Милано (1 гол), Рикард Ракел (1 гол), Вини Летиери (1 гол), Тревър Зиграс (2 ас.); Джон Гибсън (33 спасявания, 91,7%)
За Калгари: Шон Монахан (1+1), Елиас Линдхолм (1 гол), Блейк Коулман (1 гол), Тревър Люис (2 ас.); Даниел Владарж (31 спасявания, 91,2%)
* Джони Гудро и Матю Ткачък вкараха при дузпите

СИАТЪЛ КРАКEН – Едмънтън Ойлърс 4:3
(2:1, 2:1, 0:0)
За Сиатъл: Яни Гурде (1 гол), Адам Ларсон (1 гол), Колин Блекуел (1 гол), Александър Венберг (1 гол); Филип Грубауер (29 спасявания, 90,6%)
За Едмънтън: Леон Драйзайтъл (1+1), Конър Макдейвид (1+1), Евън Бушар (1+1), Раян Нъджънт-Хопкинс (2 ас.); Стюърт Скинър (30 спасявания, 88,2%)