Европейският шампион по вдигане на тежести в категория до 62 килограма. Валентин Христов спечели бронзов медал на световното първенство по вдигане на тежести в Хюстън. Състезаващият се за Азербайджан българин стана трети, изпреварен от китайски и корейски тежкоатлети.

Валентин Христов записа резултат от 317 кг в двубоя (176 кг в изтласкването и 141 кг в изхвърлянето). Силвия Ангелова, която също участва на турнира за Азербайджан, остана на 34-то място в своята категория.

За разлика от българските състезатели, които заминаха за Хюстън без подготовка и до последно не беше ясно дали ще бъдат допуснати в надпреварата, натурализираните ни участници показват, че този спорт продължава да печели отличия, макар и за други държави.