Анна-Мария Манушева донесе първи медал за България от Световното първенство по самбо в Ереван (Армения). Българката стигна до бронзовото отличие в категория до 65 килограма при жените.

Националката записа три победи и едно поражение от Даниела Ждан от Украйна, която след това спечели златото.

В останалите категории българите не успяха да стигнат до медалите. При мъжете до 71 кг Ангел Ангелов, до 88 кг Йордан Тодоров и в бойното самбо 58 кг Борис Къндов загубиха началните срещи.

В първия ден вчера Таня Радулова (54 кг), Ива Иванова (59 кг), Борислав Янаков (58 кг), Димитър Стоянов (64 кг) и Християн Ямболиев (бойно самбо, 79 кг) също не успяха да вземат отличие.

На шампионата в Ереван България участва с 12 състезатели. Утре са срещите на Иван Хърков (79 кг) и бойно самбо Емил Незиров (71 кг) и Делян Алишахи (над 98 кг).