Христа Стойнева от СК София спечели балканската титла по триатлон от надпреварата за девойки старша възраст. Малина Деянова от СК Шампиони (Пазарджик) заслужи бронз при девойките младша, а победителка стана Андрея Балан от Румъния.

Балканското първенство се проведе в Елизъг, Турция, а България спечели още един сребърен медал чрез Емил Стойнев при мъжете, пише viasport.bg.

Трасето при мъжете, жените и юношите и девойките старша възраст включваше 750 метра плуване в открити води, 20 километра колоездене и 5 километра бягане.

Дистанцията за младшата възраст беше 375 м плуване, 10 км колоездене и 2,5 км бягане. В надпреварата се включиха общо 48 състезатели от Турция, България, Сърбия, Македония, Румъния и Гърция.