Пълен комплект медали за България на финалите на отделните уреди при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна).

15-годишната Стиляна Николова спечели европейска титла на лента, а към златното си отличие прибави и сребро на топка.

Това е първа европейска титла за България след 25-годишна пауза. За последно през 1995 година Теодора Александрова спечели европейското злато в многобоя и във финала на обръч.

Ева Брезалиева пък завоюва бронзов медал на въже и остана на косъм от медалите на бухалки.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

По-късно днес са финалите на отделните уреди при ансамблите жени. Родният състав отказа участие заради положителни проби за коронавирус.

Европейското първенство завършва в неделя с многобоя при жените. Участие ще вземат Боряна Калейн и Катрин Тасева.

Пълен комплект медали за България от Европейското първенство в Киев!
Европейска титла за Stiliana Nikolova на лента...

Публикувахте от Iliana Raeva в Събота, 28 ноември 2020 г.

СТИЛЯНА НИКОЛОВА Е - ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН ВЪВ ФИНАЛА НА ЛЕНТА ПРИ ДЕВОЙКИТЕ НА 36-тото ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО В ...

Публикувахте от Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница в Събота, 28 ноември 2020 г.