Българският гросмайстор Иван Чепаринов загуби с черните фигури на 42-рия ход от руснака Никита Витугов в партия от 13-ото Европейско първенство по шахмат в Пловдив.

В друга партия от този кръг бившият селекционер на българския национален отбор за мъже и бивш световен шампион за юноши Кирил Георгиев с белите фигури победи хърватския гросмйстор Зденко Кожул на 34-ия ход.

Юлиян Радулски пък с черните фигури завърши реми с руснака Владимир Поткин.

След осмия кръг начело във временното класиране на европейското първенство по шахмат с по 6,5 точки са трима гросмайстори - руснаците Владимир Малаков и Максим Маталков и арменецът Владимир Акопян.

С най-добро класиране от българските шахматисти е гросмайстор Кирил Георгиев, който с 5,5 точки в актива си дели 19-о - 46-о място.

Партиите от 9-ия кръг стартират утре в 15:00 часа. Европейското първенство по шахмат за мъже се провежда в 11 кръга по швейцарската система и ще завърши на 31 март (събота).