Гросмайстор Иван Чепаринов завърши на 11-о място на блиц на Европейския шампионат по блиц и ускорен шахмат, който се провежда в полската столица Варшава. Темповото първенство се проведе вчера с контрола на игра по 3 минути за цялата партия на състезател с добавени 2 секунди преди всеки ход.

Състезателите играха в 11 кръга по Швейцарска система, като всеки кръг представляваше мач между двамата противници в две партии. Българският гросмайстор завърши с 16 точки и 7 спечелени мача.

Шампион е Антон Коробов от Украйна с 18,5 точки. В първенството взеха участие 437 шахматисти от 28 федерации. Всички състезатели играха в един турнир, като отделно се направи класиране за жени. Шампионка за жените е полската гросмайсторка Моника Сочко.

На 14 и 15 декември ще се проведе Европейският шампионат по ускорен шахмат. Контролата за игра е 15 минути за партията на всеки състезател с добавени 10 секунди преди всеки ход. За участие са записани 759 шахматисти от 30 страни.