Рускинята Анна Дементиева стана абсолютна европейска шампиона по спортна гимнастика за жени, след като спечели титлата в многобоя. Шампионатът на Стария континет се провежда в германската столица Берлин.

Дементиева събра сбор от 57,475 точки и донесе 13-та титла на Русия от многобой при жените на европейско първенство. Втора остана представителката на домакините Елизабет Зайц с 56,700 точки, а трета е румънката Елена Рачеа с 56,600 точки. Бившата европейска шампионка от Амстердам 07 италианка с български произход Ванеса Ферари завърши шеста с 55.475 точки.

Победителката в квалификациите - абсолютната световна шампионка Алия Мустафина (Русия) отпадна от състезанието в многобоя, след като получи травма на коляното при приземяването си след първия уред - прескок. Все пак тя получи най-високата оценка на прескок - 15,375, но заради травмата приключи участието си на първенството. По програма днес и утре са финалите на отделните уреди при мъжете и при жените.