Кирил Николов спечели тазгодишното издание на планинския маратон "Хайдушки пътеки". Дизела пробяга 42-километровата дистaнция из природен парк "Сините камъни" над Сливен за рекордното време от 4 часа и 10 минути. За Кирил това е трета победа в третото му участие в "Хайдушки пътеки" - веднъж печели на полумаратон (21 км) и два пъти на 42 км.

Класният атлет остави на цели 35 минути след себе си Стефан Иванов, който завърши втори с време 4 часа и 45 минути. Третият Росен Русев финишира за 4:48:57 ч.

"Маратон Хайдушки пътеки 2020 определено ми е в Тoп 3 на планинските състезания в България. Не твърде късо трасе, но не и прекалено дълго. 75% сингълтрак пътеки и множество технични участъци в качване и спускане. Поздравления за организаторите, справихте се чудесно! Състезателният летен сезон приключи, както започна. Несигурно и не в много добра форма. Едно е сигурно, след 20 години "на педал" успях да си почина добре от тренировки, състезания и пътувания", написа Кирил Николов в страницата си във "Фейсбук".

За първото място той получи 1000 лева, хайдушки мях с 43 литра вино и висок клас планинско колело.

Австрийката Йохана Еплер спечели при жените в 42-километровата дистанция (5 часа и 51 минути).

Местният представител Иван Гочев надви конкуренцията в полумаратона (21 км). Сливналията финишира за 2:31:52 ч., а Топ 3 допълниха Гено Увардов (2:35:00 ч.) и Стилиян Аврамов (2:36:38 ч.).

Първа при жените стана записалата няколко победи в последните месеци Антония Георгиева, следвана от Таня Димитрова и Милена Савова.

В най-късата дистанция на "Хайдушки пътеки" (12 км) първи при мъжете стана Антонио Ковачев, а при жените - Иванка Димитрова.

Всички участници останаха много доволни от отличната организация на състезанието и изказаха благодарности на "виновника" да има "Хайдушки пътеки" Стефан Стефанов и на редицата усмихнати доброволци, които подкрепяха участниците по тежкото трасе. Председателят на новооснования юнашки клуб "Стоте войводи" и партньорите му бяха подготвили много награди за призьорите, включително и парични суми. Трима от участниците в различните дистанции бяха зарадвани с планински велосипеди, които бяха разиграни на томбола.

Резултатите от "Хайдушки пътеки" 2020!

Маратон Хайдушки пътеки 2020 ; Rebel Trails Marathon 2020 определено ми е в #top3 на планински състезания в България. Не...

Публикувахте от Kiril Nikolov - Disl в Неделя, 25 октомври 2020 г.

Публикувахте от Хайдушки пътеки - Rebel trails marathon 2020 в Неделя, 25 октомври 2020 г.