Българската гимнастичка Дара Малинова спечели сребърен медал на финала на лента при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща (Унгария).

Тя излезе предпоследна в последния финал и получи 29.600 (D. 13.300; A. 8.200; E. 8.100) бяха достатъчни на Малинова, за да се поздрави със сребърния  медал във финала на лента.

Златен медал завоюва представителката на Румъния Амалия Лика с 30.950, а трета е Барбара Кая (Грузия) с 29.000 точки.

По-рано тази вечер Магдалена Вълкова спечели бронзов медал на финала на топка при девойките и донесе първо отличие за България

Тя представи много добре композицията си и получи оценка от 31.150 точки (14.9 трудност, 8.200 изпълнение, 8.100 артистичност, 0.050 наказание).

Шампионка на топка стана представителката на Израел Мейтал Мааян Сумкин с 33.550, а втора е италианката Анна Пиерджентили с 31.250 точки.