Катрин Тасева спечели два медала на Европейските игри в Минск. Състезателката по художествена гимнастика първо завоюва сребро на топка с 21.400 точки, като пред нея застана само Линой Ашрам (Израел), която получи 22.500 точки.

По-късно Тасева спечели бронзовото отличие във финала на лента. Тя изигра по най-добрия начин новото си съчетание на лента и получи оценка от 20.450 точки за третото място. Златото отиде в шампионката в многобоя Дина Аверина (Русия) с 21.350 точки, а среброто заслужи Линой Ашрам (Израел) с 21.100 точки.

Така България вече е с четири медала от Европейските игри, след като преди Тасева отличия спечелиха Цветелина Цветанова в категория до 48 килограма в самбото и Антоанета Бонева на 10 метра въздушен пистолет.