Петя Неделчева победи германката Никол Гретер с 2:0 (21:9, 21:15) гейма за 32 минути в първия кръг при жени сингъл на турнира от Суперсериите по бадминтон в Индонезия с награден фонд 250 000 долара. Във втория кръг съперничка на Неделчева ще бъде поставената под номер 1 в основната схема Сайна Мехвал (Индия).

При жени двойки в първия кръг сребърните медалистки от европейското първенство Петя Неделчева и Анастасия Руских, които са номер 3 в основната схема, се наложиха над представителките на домакините Надя Мелати и Деви Тика с 2:1 (14:21, 21:13, 21:10) гейма за 45 минути. Във втория кръг Неделчева и Руских срещат Мейляна Джаухари и Грейсия Поли (Индонезия).

По-късно днес втората ни ракета Линда Зечири, която достигна четвъртфинал в Сингапур, среща Франсиска Ратнасари (Индонезия) в първия кръг на сингъл./БЛИЦ