Франция стана за трети път в историята си европейски шапион по хандбал за мъже, след като на финала на турнира в Дания се наложи с 41:32 над домакините.

“Петлите”, актуален олимпийски шампион, спечелиха последните девет финала на олимпийски игри, европейски и световни първенства, на които участваха от 1995 г. насам. На полуфинала французите отстраниха световния шампион Испания.

Тимът на Клод Онеста взе бърз аванс от 13:4 след стабилна игра в защита, впечатляваща атака и силно представяне на Никола Карабатич. Датчаните намалиха изоставането си на седем гола на почивката (16:23) след добро представяне на Микел Хансен.

Дясното крило на Франция Валентин Порт се представи силно и вкара 9 гола от 11 изстрела. Вратарят Тиери Омейер също направи силен мач. Датчаните, европейски шампион за 2008 и 2012 г., се предадоха, когато 10 минути преди края изостанаха с 10 гола.

В мача за третото място Испания се наложи с 29:28 над Хърватия.