Матийо Бастаро записа първите си две есета за националния отбор на Франция по ръгби и помогна на тима си да стартира с успех участието си на турнира “Шестте нации” след 18:9 над Шотландия като гост

Бастаро докосна шотландското поле два пъти с топка в ръка през първото полувреме, докато домакините с трудности опазиха французите да не запишат още две есета в тази част.

Франсоа Трин-Дюк командваше с лекота атаките на гостите, докато бързата им игра в защита позволи на Шотландия да отбележи само три наказателни удара чрез Крис Патерсън.

Така Франция се присъедини към защитаващия титлата си Ирландия и Англия на върха на класирането с по две точки. През другия уикенд французите приемат ирландския тим./БЛИЦ