ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

България спечели два златни медала от световното първенство в новия олимпийски спорт – брейк денсинг.

Пламена Георгиева, с псевдоним bgirl Fire bird, е новият световен шампион по брейк в категория до 18 г. при жените. Талантливата българка грабна титлата с виртуозните си изпълнения на World kids breaking championship, който се състоя в Любляна.

200 лв Начален Бонус Спорт!

Пламена, с треньор Христо Андонов, взе надмощие над 31 състезателки от цял свят, след като спечели квота за участие в Словения от Urban zone София, организирана всяка година от „София – европейска столица на спорта“.

България спечели злато в Любляна и при мъжете над 18 г. с победата на Ивелин Тодоров с псевдоним bboy Sart. В тази категория турнирът бе квалификация за световното първенство, което предстои в САЩ.

Брейк денсингът вече е олимпийски спорт и е включен в програмата на игрите в Париж през 2024 г. Във френската столица следващото лято ще се определят първите в историята олимпийски шампиони, а преди 5 години този спорт направи дебют като демонстративен на младежката олимпиада в Буенос Айрес.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!