Два златни и два сребърни медала спечели България днес на Световната купа по художествена гимнастика в гръцкия град Каламата. Националният ансамбъл в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова, който вчера стана шампион в многобоя, днес спечели злато на финала с 2 обръча и 3 ленти и сребро в съчетанието с 5 топки. Момичетата на Илиана Раева получиха оценка 26.575 точки на 5 топки и 27.075 на обръчи и ленти.

Най-добрата ни гимнастичка Силвия Митева стана първа на бухалки и втора на лента. Митева завърши също така пета на обръч и осма на топка. За своите изпълнения тя получи оценки - 27.950 точки на бухалки, 27.700 точки на лента, 27.575 точки на обръч и 26.450 точки на топка.

На 5 топки при ансамблите победи Израел с 27.100 точки, пред България и Франция с 25.875 точки. На обръчи и ленти след България останаха съставите на Израел с 26.875 точки и на Русия с 25.625 точки.

На финалите при индивидуалните гимнастички Дария Кондакова (Русия) спечели на лента и на топка, а Любов Чаркашина (Беларус) победи на обръч.