Испания стана световен шампион по хандбал за мъже след победа на финала над Дания с 35:19 в Барселона. Европейският шампион Дания бе единственият непобеден отбор на турнира до финала, но изненадващо бе тотално надигран от домакините. Испанците успяха да неутрализират голмайстора Андерс Егерт Йенсен. Още на почивката домакините водеха с 18:10, а в началото на второто полувреме вкараха осем безответни гола и си осигуриха победата за радост на 13 000 фенове в залата. Хоан Канеяс се отличи със седем гола за Испания, Валеро Ривера добави шест, а Хулен Агинагалде и Хорхе Македа вкараха по пет. Вратарят на тима Арпад Стербик спаси 14 удара към вратата на Испания. Испанците печелят световната титла за втори път след триумфа през 2005 година. Дания губи трети финал на световно първенство след 1967 и 2011 година./БЛИЦ