Германия елиминира САЩ на полуфиналите на световното първенство по хокей на лед с 4:3 след продължение и на финала в Тампере, Финландия, европейците ще играят за титлата срещу категоричния фаворит Канада. По-рано днес "кленовите листа" спечелиха с 4:2 срещу Латвия.

Така американците остават с две титли от 1933 и 1960, докато германците ще играят за първи трофей.

САЩ започна мача със светкавични попадения, след като Алекс Тък се разписа след 71 секунди игра и по-малко от три минути по-късно играчът на Бъфало Сейбърс асистира на Роко Грималди за 2:0. Германците обаче върнаха двата гола още в първата третина чрез Фредерик Тифелс и Максимилиан Зубер, които от своя страна вкараха през три минути.

САЩ поведе отново във втората част с гол на Мишел Ейсимон, а в края на последната Германия се хвърли с всички сили в атака за изравняване. Вратарят Матиас Нийдербергер напусна за сметка на още един нападател и европейците успяха да вкарат само 16 секунди по-късно. 1:23 минути преди края точен за 3:3 бе Марсел Ньобелс.

Германия вкара победния гол след 7:32 минути игра в продължението, когато Тифелс се разписа за втори път в мача.

Нидербергер спаси 30 удара на вратата на Германия, а Кейси Десмит отрази 22 шайби за САЩ.