Канада триумфира със световната титла по хокей на лед за рекорден 27-и път. „Кленовите листа“ детронираха Финландия с 3:2 след продължение във финала на шампионата на планетата в латвийската столица Рига. Така канадците си отмъстиха за поражението от този противник преди две години, когато бяха надиграни с 3:1 в спора за трофея.

Михаел Руохомаа даде аванс на скандинавците през първата част. Във вторият период Максим Комтоа изравни, а в края на тази част Адам Енрик вкара нов гол за Канада, но той бе отменен след треньорско оспорване.

Решителната трета част стартира с гол на Петри Линдбом и финландците започнаха да мечтаят за нова титла. Адам Енрик обаче вкара от трудна позиция и върна Канада в мача.

До края на редовното време не се стигна до промяна, а в продължението Ник Пол донесе победата за канадците с точен удар след 6:26 минути игра. Така "кленовите листа" спечелиха турнира за 27-ми път. Толкова трофеи има и Сборная на СССР/Русия.