Световният шампион Канада постигна втора поредна победа в група "А" на планетарното първенство по хокей на лед, което се провежда във Финландия.

В Хелзинки "кленовите листа" надиграха с 6:1 (1:1, 3:0, 2:0) един от аутсайдерите в турнира Италия.

Изненадващо италианците поведоха в резултата след 13 минути игра чрез Фил Пиетрониро, но след три минути Канада изравни с гол на Травис Занхайм.

Въпросителните около това кой ще бъде победител в срещата отпаднаха във втория период, в който Канада стигна до три безответни гола. Техни автори бяха Джош Андерсън, Никълъс Рой и Кент Джонсън. В последните 20 минути символичните гости добавиха още две шайби в сметката си чрез Дисин Мейо и Ноа Грегър.

С успеха Канада вече има две победи от два мача и води в група "А", докато Италия е с две загуби от две срещи.

Доста по-драматичен бе двубоят в група "В" в Тампере между Норвегия и Великобритания, който викингите спечелиха с 4:3 (1:0, 2:0, 0:3, 0:0, 2:1) след дузпи.

Норвежците водеха с 3:0 след първите две третини на двубоя след голове на Андреас Клавестад и Матис Олимб на два пъти, но в заключителните 20 минути британците едва не осъществиха пълен обрат.

Първо Брет Берлини пропусна наказателен удар, но след това той се реваншира, разписвайки се между Робърт Дауд и Марк Ричардсън за 3:3.

В продължението гол не падна, а при дузпите Норвегия вкара два гола срещу един за британците. Точни за победителите бяха Матиас Третенес и Михаел Хага, докато за Великобритания вкара единствено Скот Конуей.

В класирането Норвегия е на пето място в група "В" с 2 точки, докато Великобритания е на шеста позиция с 1 точка.