Катрин Тасева заема 16-о място след първите два уреда в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в град Еспоо (Финландия). Българката събра сбор от 33.900 точки, след като получи на обръч 16.800 точки (17-а оценка на уреда) и 17.100 на топка (13-а оценка).

Другата българка Сара Стайкова е 24-а след първия ден на състезанието. Тя има сбор от 32.950 точки като беше оценена с 16.250 точки на обръч и 16.700 точки на топка. Тасева и Стайкова не успяха да се класират за финалите на обръч и топка.

След първите два уреда начело в многобоя е Александра Солдатова (Русия) със сбор от 37.100 точки. Тя получи 18.300 точки на обръч и 18.800 точки на топка. Втора е Анна Ризатдинова (Украйна) с 36.800 точки, а трета - Йон-Джае Сон (Република Корея) с 36.750 точки. В класирането следват Мелитина Станюта (Беларус) с 36.200 точки, Нета Ривкин (Израел) с 36.100 точки, Дина Аверина (Русия) с 35.950 точки и други.

На Световната купа участват 40 гимнастички. В събота състезанието продължава с останалите два уреда - бухалки и лента, а в неделя са финалите на отделните уреди.