Най-добрата ни биатлонистка в момента Милена Тодорова записа ново върхово постижение в кариерата си в Световната купа, след като завърши на осмо място в последния за сезона спринт на 7,5 километра. С надпреварата при дамите беше открита програмата от последния кръг за СК по биатлон, който се провежда в Йостерсунд (Швеция).

Тодорова беше безпогрешна на стрелбището и с добро ски бягане завърши осма с изоставане от +22,3 секунди от победителката.

Биатлонистката от Троян ще има отлични изходни позиции за съботното преследване, а има и огромни шансове да се класира за последния масов старт за сезона.

Още две наши състезателки участваха в спринта. Мария Здравкова сгреши веднъж и финишира 73-та, а Даниела Кадева е 76-та с две наказателни обиколки.

Тирил Екхоф продължава победната си серия и през днешния ден. Норвежката сбърка един път и изпревари Доротея Вийрер (Италия), която мина  без грешка през стрелбището. На трето място се класира Ингрид Тандреволд, също без наказателни обиколки.

По-късно през деня ще се проведе и спринта на 10 км при мъжете.