Ансамбълът на България за девойки зае пето място в многобоя на европейското първенство по художествена гимнастика в Минск (Беларус). Тимът в състав Цветелина Николова, Грета Христова, Александра Стефанова, Снежана Дечева и Мирела Георгиева. За първото изпълнение на съчетанието с пет въжета вчера българките получиха оценка от 24.700 точки и се наредиха пети. Днес България получи четвърта оценка от 25.675 точки, но остана на пето място в крайното класиране с общ сбор от 50.375 точки. Българските гимнастички се класираха за финала утре.

Европейската титла спечели ансамбълът на Беларус с 52.250 точки, следван от Русия с 52.200 точки и Израел с 51.200 точки. Пред България е и Азербайджан с 50.750 точки.