Брок Нелсън оформи хеттрика си в мача Ню Йорк Айлендърс - Детройт Ред Уингс 7:6 след прод. с попадение 3:15 минути след началото на продължението, а новобранецът Матю Барзал направи пет асистенции за драматичния успех на Айлендърс, пише "Хокейни Новини".

Детройт водеше с 5:2 само 6:33 минути преди финалната сирена, когато Тайлър Бертузи получи голямо наказание заради удар със стик по Кал Клатърбък. Нюйоркчани се възползваха и Нелсън, Андерс Лий, Ник Леди и Джош Бейли се разписаха при числено предимство в рамките на 3:37 минути, за са поведат с 6:5. Само 29 секунди преди края Майк Грийн изравни и прати мача в продължение. Джордан Еберле също беше точет за Айлендърс. Ярослав Халак направи шест спасявания от седем удара през третата част за победата на нюйоркчани. Той замени на вратата Томас Грайс, който получи пет гола от 32 удара. Антъни Манта, Мартин Фърк, Хенрик Зетерберг, Дарън Хелм и Никлас Кронвал също се разписаха при третата поредна загуба на Детройт, а Петър Мразек отрази 22 удара.

НЮ ЙОРК АЙЛЕНДЪРС – Детройт Ред Уингс 7:6 след прод.
(0:3, 1:0, 5:3, 1:0)

Най-интересното и от другите мачове, играни тази нощ:

НЮ ЙОРК РЕЙНДЖЪРС – Калгари Флеймс 4:3
(1:1, 1:2, 2:0)
* Мика Зибанеджад вкара победния гол при числено предимство 7:19 минути преди края, а Хенрик Лундквист направи 28 спасявания за Рейнджърс, които прекъснаха серията си от четири поредни загуби. Лундквист започна като резерва, но в началото на втората третина замени Ондържей Павелец, който получи контузия на коляното. Рик Неш, Михаел Грабнер и Кевин Хейс също се разписаха за нюйоркчани. Брет Кълак вкара първия си гол в НХЛ, а Матю Ткачък и Къртис Лазар също бяха точни за Калгари. Майк Смит отрази 32 удара.

ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Кълъмбъс Блу Джакетс 4:2
(2:1, 2:1, 0:0)
* Джей Бийгъл вкара 50-ия гол в кариерата си в началото на втората третина, а това се оказа победното попадение за Вашингтон. Евгени Кузнецов и Ларс Елер се отличиха с по едно попадение и една асистенция за Кепитълс, който записаха шеста поредна победа над Кълъмбъс. Джон Карлсън също се разписа, а Брейдън Холтби направи 35 спасявания. Пиер-Люк Дюбоа и Артеми Панарин бяха точни за Блу Джакетс, които загубиха пети пореден мач. Сергей Бобровски отрази 13 удара.

КАРОЛИНА ХЪРИКЕЙНС – Ванкувър Канъкс 4:1
(3:0, 0:1, 1:0)
* Брет Пеши се отличи с гол и асистенция за успеха на Каролина, която спря серията си от три поредни загуби. Фил Ди Джузепе, Себастиан Ахо и Джъстин Уилямс също се разписаха за „ураганите“. Скот Дарлинг направи 22 спасявания. Майкъл Дел Зото вкара за Ванкувър, а Якоб Маркстрьом отрази 29 удара.

Флорида Пантърс – ЛОС АНДЖЕЛИС КИНГС 1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
* Анже Копитар вкара 22-рия си гол за сезона, Джонатан Куик направи 35 спасявания, а „кралете“ записаха трета поредна победа. Джони Бродзински и Ник Шор също се разписаха за Лос Анджелис. Аарън Екблад беше точен за Флорида, а Хари Сатери отрази 23 удара към вратата на „пантерите“, които спряха серията си от четири поредни победи.

Уинипег Джетс – СЕЙНТ ЛУИС БЛУС 2:5
(0:0, 1:3, 1:2)
* Владимир Тарасенко вкара два гола в мача, а Сейнт Луис изкова успеха си през втората третина, когато Тарасенко, Патрик Берглунд и Александър Стийн се разписаха по един път в рамките на седем минути и половина. Брейдън Шен добави едно попадение на празна врата и една асистенция, а Джейк Алън направи 20 спасявания. Кайл Конър и Патрик Лайне бяха точни за Уинипег, а Конър Хелебък отрази 22 удара.

ДАЛАС СТАРС – Питсбърг Пингуинс 4:3 след дузпи
(1:2, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0)
* Тайлър Сегин единствен се разписа при дузпите, а вратарят на Далас Кари Лехтонен спаси и трите изпълнения на Питсбърг. Лехтонен направи 34 спасявания в петия си пореден мач като титуляр, а Старс записаха пета поредна победа. Сегин вкара и в редовното време, когато се разпикаха също Джон Клингберг и Дан Хамхюис, а Джейми Бен направи три асистенции. Питсбърг се добра до продължение и дузпи след изравнителен гол на Джъстин Шулц само 73 секунди преди края на редовното време. Райли Шейън и Карл Хагелин също бяха точни за „пингвините“, а Мат Мъри отрази 33 удара.

АНАХАЙМ ДЪКС – Едмънтън Ойлърс 3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
* Раян Кеслър вкара победния гол за Анахайм в началото на третата част. Хампус Линдхолм завърши с гол и асистенция, а Кори Пери също се разписа за „патоците“, които са равни със Сан Хосе и Калгари на третото място на Тихоокеанската Дивизия с 64 точки. Джон Гибсън се завърна след лечение на контузия и направи 30 спасявания. Антон Слепишев и Крис Ръсел бяха точни за втората поредна загуба на Едмънтън, а Кем Талбът отрази 31 удара.